Ostrovy

Poznejte výjimečné krásy různorodých ostrovů Jadranského moře. Chorvatská pohádka stvořená z 1244 ostrovů, ostrůvků, útesů a mořských hřebenů - to je nabídka, kterou nemůžete odmítnout.

Kvarner – chorvatská tradice se zvuky, které přinášejí ostrovy

Chorvatsko vaše léto na Krku naplní zvuky starého dechového hudebního nástroje sopile. Cres odhalí neobyčejné tajemství - sladkovodní Vranské jezero, vzácný jev na krasovém ostrově. Vydejte se na potápěčské dobrodružství v podmoří ostrova Lošinj, které skrývá potopené antické lodě. Na Rabu vám Chorvatsko na rabských lidových slavnostech daruje dovolenou se středověkou atmosférou ve společnosti rytířů a střelců z kuše. Pag, ostrov který svým povrchem připomíná Měsíc, si zapamatujete díky tradiční chuti, kterou cítit v každém kousku pažského sýra.

Severní Dalmácie – ostrovy zamotané v rybářských sítích

Sami si chyťte oběd na turistickém rybaření, které Chorvatsko nabízí na Ugljanu - ostrově olivovníků. Zamilovaní si mohou dopřát jeden den plný mořských radostí na ostrůvku lásky Galešnjak, který již svým tvarem srdce slibuje romantickou dovolenou. Aktivní dovolená vás čeká na Pašmanu, na ostrově s množstvím horských cyklistických tras, na kterých si můžete ověřit vaše dovednosti v krasovém terénu Dalmácie. Plujte po Parku přírody Telašćica, nacházejícím se v zálivu, který se zařezává do pevniny ostrova Dugi otok, který si vás určitě získá svými "rozházenými" ostrovy.

Střední Dalmácie – chorvatský příběh s vůní levandule

Chorvatsko Vás pobaví starým svárem "komu patří ostrůvek Mrduja", který ostrovy Šolta a Brač řeší jednou ročně, když se každý na své straně z pevniny pokouší přitáhnout Mrduji. Dopřejte si dovolenou na místě z pohlednic, na pláži Zlatni rat, která je symbolem ostrova Brač. Chorvatsko Vás nadchne zajímavostmi svého nejslunnějšího ostrova Hvara, který vůní hvarské levandule zkrášluje Stari Grad - chorvatské nejstarší město. Objevte skryté zátoky na Visu, na ostrově uprostřed nekonečného moře a ponořte se do nepopsatelného blankytu Modré jeskyně na blízkém ostrově Biševo.

Jižní Dalmácie – zalesněné ostrovy ztracené v čase

Navštivte rodné místo známého cestovatele Marka Pola a zamilujte se do ostrova Korčula, na kterém leží stejnojmenné středověké město Korčula. Vychutnejte si šermířskou atrakci - korčulský bojový tanec Moreška, kterým Chorvatsko každoročně okouzluje množství turistů. Nedotčený ostrovní park přírody a život naplněn tradicí vás čeká na ostrově Lastovo. Utečte od každodenního stresu do blízkosti Dubrovníku a na souostroví Elafiti relaxujte při vůni borovic a slunění na tajemných písečných plážích.

Národní parky – ostrovy, na kterých Chorvatsko skrývá poklady

Zaplavte si v mořských jezerech na ostrově Mljet uprostřed nádherné zeleně tohoto národního parku. Kornatské ostrovy se budou líbit milovníkům potápění, kteří v tomto národním parku mohou poznat chráněn ekosystém. Prožijte celý den na ostrovech Brijuni, v národním parku, kde vás Chorvatsko rozveselí pestrým safari těchto rajských ostrovů.