Jižní Dalmácie

Jižní Dalmácie – bohatá kultura uvězněná ve věžích jihu

Dubrovník, chorvatské přístavní město, které se nachází na jihu Dalmácie pokračuje UNESCO-vým příběhem: město kultury, které obklopuje 1940 m městských hradeb, s množstvím pevností a věží. Koncerty klasické hudby se konají v atriu paláce Knežev dvor a dramatické představení na tradičních Dubrovníckých letních hrách (Dubrovačke ljetne igre), které se pravidelně konají už od roku 1950, od 10. července do 25. srpna. Jedná se o festival divadelních a hudebních představení. Najdete na jevišti pevnosti Lovrijenac, která se nachází na 37 metrů vysoké skále.
          Jako v dobách minulých si na ostrově Korčula budete připadat při četných šermířských tanečních představení, z nichž nejznámější - Moreška - je na programu během celého léta. Středověké věže vás zadrží v Korčule, v rodném městě Marka Pola, kde se každoročně v létě karnevalem slaví polovina nového roku.
   Jižní Dalmácie nekončí svými dech beroucími scenériemi. Přijeďte se přesvědčit do Národního parku Mljet, kde  vás Chorvatsko nadchne hned dvěma mořskými jezery uprostřed nejzalesněného ostrova.
Chuťové buňky nebudou zahálet na poloostrově Pelješac, kde uspokojí vaše chuťové pohárky světoznámým vínem Dingač a chutí čerstvých mušlí. Tradice chovu mušlí sahá do dob antiky.