Kvarner

Kvarnerský záliv nazývaný jednoduše Kvarner vás vrátí na pobřeží, kde první turisté objevili krásy Jadranu. Zde se rozhodně nemusíte jen opalovat. Region rozličný jež Vám nalije novu životní sílu do žil a čeká pouze na to, až jej objevíte. Dovolte opatijské pěší promenádě Lungomare, aby vaší dovolené přidala romantiku. Obnovte si znalost dějin i připomeňte kde vznikla hlaholice, na festivalech, které činí Kvarner  atrakcí již od středověku se nebudete nudit. Vyschne-li Vám v létě v ústech, Kvarner Vás osvěží a zároveň okouzlí delikátní chutí šampusu, který se vytahuje z mořských hloubek. Oddejte se gastronomickým požitkům v kraji, kde se žije mediteránním způsobem života. Mořské speciality, výborný olivový olej, autochtonní pokrmy z vnitrozemí a výborné zákusky... vše můžete ochutnat v tradičních hostincích nebo v slow food restauracích, pro jejichž špičkové pokrmy, někdy pouze z tohoto důvodu, se sem jezdí z daleka.V této oblasti se také nacházejí ostrovy Krk, jež je spojen s pevninou mostem, Cres, Rab, Lošinj, Pag a ještě mnoho dalších menších. Račte vstoupit - jste srdečně zváni! Kvarner, je zážitek, který čeká na Vás!

Dějiny chorvatského písmena jsou zapsané ve jménu Kvarner

Co takhle strávit dovolenou v Opatiji, městě, které jménem Kvarner ozdobilo nejstarší chorvatský hotel. Buďte součástí rakousko-uherské pohádky v rámci Kaisernacht manifestace a Kvarner Vás vrátí do časů, které nechaly své stopy na opatijských průčelích. V Rijece na Vás čekají trsatské schody, které vedou k nejstarší mariánské svatyni v Chorvatsku, Trsatu. Město Senj a jeho nedobytná pevnost Nehaj, která zajišťovala bezstarostnost senjského kraje, vdechne do vaší dovolené duch uskockých bojovníků. Navštivte místo narození chorvatské gramotnosti, ostrov Krk, kde Kvarner od roku 1100 hlídal nejvýznamnější chorvatský památník – Bašskou desku (Baščanska ploča).

Tajuplný Kvarner v srdci nedotčené přírody

V srdci neobyčejného ostrova Cres zapomeňte na čas a seznamte se s supy bělohlavými, které Kvarner chrání v creském eko-centru Caput insulae. Projděte se pobřežím ostrova Lošinj a možná spatříte atrakci jeho promenády – delfína skákavého. Dostanete-li chuť na horolezectví, Kvarner Vás udiví národním parkem Risnjak, horským bohatstvím, který byl pojmenován po zajímavé zvířeti rysu ostrovidu (chorv. obični ris).Máte-li badatelského ducha, Kvarner Vás povede na návštěvu národního parku Severní Velebit, kde se nachází nejhlubší chorvatská jáma. Jako nezapomenutelný výlet, Kvarner Vám navrhuje, abyste strávili den procházejíce se podél 16 jezer Plitvic, nejnavštěvovanějšího národního parku. Uvolněte se šuměním vodopádu plujíce Plitvickým jezery, jejichž přírodní krásu uznal i UNESCO.

Kvarner nabízí gastro speciality se skleničkou mořského šampusu

Kvarner Vám na ostrově Krk nabízí neočekávané občerstvení z hloubek – Valomet, jediný šampus který dozrává na dně moře. Na ostrově Rab, Kvarner Vás pohostí nejchutnějším suvenýrem, rabským dortem, jehož recept je tajemstvím dávných časů. Kamenná říše ostrova Pag si Vás získá aromatickou chutí pažského sýra, lahůdkou, která zapsala Kvarner do gastro karty Chorvatska.

Letní události a Kvarner promísené s tradicí

Kvarnerský region Vám poskytne i pastvu pro duši v podobě historické dovolené na rabském středověkém trhu „Rapska fjera“, s rytířskými hrami a rabským turnajem se střelbou z kuše. Naplní Vaše dny divadelně-folklorním létem v Frankopaně, středověkém hradě Kraljevice. V Senji Vás Kvarner překvapí největším letním karnevalem v Chorvatsku. Zúčastněte se tance a her Ružicy Vinodolu, festivalu Nového Vinodolského, který oživuje Kvarner pečuje o zvyky starých vinařů. Pokud jste chtiví zábavy až do rána, prověřte proč se pláž Zrće na ostrově Pag nazývá chorvatskou Ibizou.

Svou dovolenou si poskládejte jako mozaiku delšího nebo krátkého oddechu podle vaší chutě a libosti. Zajímavý a pohostinný, blízký srdci a vždy nablízku, Kvarner je jednodušše pouze vaším příběhem...